Фарбування стін в Рівне – відносно проста, економічна та ефективна процедура, що дозволяє перетворити звичний вигляд житла з мінімальними витратами сил, часу та фінансових засобів.

Експериментуючи з палітрою кольорів і комбінуючи різні відтінки фарби, можна домогтися оригінальних візуальних ефектів у просторі приміщення, розмежувати його на основні та додаткові функціональні зони.

До основних переваг даного типу покриття можна віднести: максимальна свобода вибору кольору, що дозволяє органічно поєднувати відтінки поверхонь, меблі та аксесуари; можливе використання будь-яких поверхонь.

Технологія роботи

Залежно від бажаного результату процес декорування поверхонь фарбою може мати свої особливості, але загальний порядок роботи не буде значно відрізнятися.

1. Підготовка стін під фарбування

Незалежно від того, який вид фарби буде використовуватися в малярних роботах, поверхні стін та стелі повинні бути заздалегідь підготовлені – це дозволить забезпечити рівномірне нанесення фарбуючого складу, відсутність візуальних дефектів та високий рівень адгезії. На цьому етапі виконуються такі маніпуляції як:

  • очищення поверхонь від забруднень, залишків старих матеріалів;
  • вирівнювання поверхонь (шляхом шліфування або оштукатурювання), усунення нерівностей, виступів, тріщин та сколів;

2. Ґрунтовка

Застосовується ґрунтовка глибокого проникнення. Вона наноситься на поверхню рівномірним шаром за допомогою кисті, валика, фарбопульта або розпилювача. Під час обробки не повинно виникати значних патьоків.

3. Шпаклівка стін під фарбування

Для усунення тріщин, вм'ятин та інших дефектів поверхні основи використовується шпаклівка. При її виборі необхідно враховувати матеріал основи та ступінь деформації.

Для стін підійде практично будь-який варіант. Для ванної кімнати або стелі краще звернути увагу на акрилові склади. З їхньою допомогою можна отримати максимально рівну поверхню. Маленькі дефекти, що залишилися, можна вирівняти наждачним папером. Після цього стіну варто очистити від пилу і знову загрунтувати.

4. Фарбування

Після підготовки робочих поверхонь виконується їхнє фарбування. Техніка фарбування на цьому етапі залежить від особливостей фарбуючих складів, однак незалежно від виду фарби, що використовується, повинні дотримуватися наступні умови:

  • фарбування стелі здійснюється насамперед, стін – на другу;
  • якщо стеля та стіни планується пофарбувати у різні кольори, поверхню останніх перед фарбуванням стелі застилають ПВХ-плівкою, а кутові стики проклеюють малярним скотчем;
  • фарбування поверхонь починають з найдальшого від вхідних дверей кута;
  • роботи виконують у сухому, теплому, добре освітленому приміщенні;
  • розтушовування фарби роблять у напрямку вікна вглиб кімнати;
  • перед використанням фарбуючого складу необхідно ретельно вивчити його інструкцію із застосування.

Фарбування стелі та стін валиком: послідовність дій

Для фарбування стель використовують спеціальний валик з довгою рукояттю. Спочатку робочу частину валика занурюють у фарбу, а потім, використовуючи бічну сторону малярської кювети, усувають надлишки із шубки інструменту. Після цього на стелю наносять фарбу, розподіляючи її рівномірними та широкими мазками (до 50 см завширшки) в одному напрямку.

Примітка: Під час роботи рекомендується використовувати рукавички, захисні окуляри та респіратор!

Нанісши перший шар фарби, його залишають просохнути на час, передбачений інструкцією. Другий шар фарби наносять на попередній, розподіляючи його у поперечному напрямку. Невеликі недоліки у процесі роботи розтушовуються валиком перпендикулярно до стіни, де розташовано вікно.

Фарбування стінок валиком здійснюється по висиханню стелі в тій же послідовності. Перед початком робіт зі стін видаляється захисна плівка, а в ході фарбування важкодоступні місця (стики, шви) обробляються фарбою за допомогою пензля.