Наскільки добре почуватиметься людина вранці, залежить від якості сну. А щоб сни були солодкими та міцними, важливо правильно вибрати матрац. Оскільки третину свого життя людина проводить уві сні, важливо поставитися до такої покупки вкрай серйозно, а за можливості проконсультуватися з лікарем.

Який матрац вибрати: ортопедичний чи анатомічний?

Багато покупців вважають, що матраци ортопедичні й анатомічні — це одне й те саме. Насправді різниця є. Розглянемо основні особливості обох видів.

Ортопедичні

Ортопедичні матраци призначено для забезпечення правильного положення тіла уві сні, розслаблення м’язів, розвантаження суглобів і хребта. Головне їхнє завдання — рівномірний розподіл ваги тіла. Ортопедичні матраци досить жорсткі завдяки пружинній конструкції, що має два різновиди:

  • «Боннель» — металеві пружини однакової жорсткості взаємопов’язані між собою. Вони мають однакову форму, схожу на пісочний годинник.

  • «Покет» — пружини незалежні одна від одної. Кожну пружину розміщено в окремому чохлі з тканини. Тиск на одну пружину не впливає на сусідні, що забезпечує ідеальну підтримку тіла. Це оптимальний варіант для людей, які мають хвороби хребта чи суглобів.

Ортопедичні матраци ТМ «КІМА» також рекомендують купувати дітям. У них ще формується постава, тому дуже важливо забезпечити правильне положення тіла під час сну. Ортопедичні матраци КІМА адаптовані під потреби дитячого організму. У наявності є матраци різних розмірів для дошкільнят та підлітків. Висоту та наповнювач можна вибрати на свій смак.

Анатомічні

Матраци анатомічні максимально точно повторюють контури людського тіла й реагують на мінімальні рухи та зміну його положення. Це забезпечує максимальний комфорт під час сну. В основі таких матраців можуть бути латекс чи піна з ефектом пам’яті. Є і мультипружинні моделі. Анатомічні матраци  сприяють нормальній циркуляції крові й ідеально підходять для людей, які страждають через біль у попереку або хронічну втому. 

Основна відмінність між матрацами полягає у ступені жорсткості. Ортопедичні матраци більш жорсткі та забезпечують кращу підтримку хребта. Анатомічні моделі також позитивно впливають на опорно-руховий апарат, але їхня основна «місія» — забезпечення комфорту. Обидва варіанти зручні й корисні, тому вибирати потрібно з урахуванням стану здоров'я і власних уподобань.