30 квітня весь світ святкує Міжнародний день свічника. В житті людей свічки завжди відігравали велику роль не лише в побутовому, але і в обрядовому сенсі. За давніми звичаями вогонь символізує очищення. Зараз свічки з'являються в оселях задля затишку, тепла, яке можна дарувати один одному, для створення романтичної атмосфери та гарного настрою. Також їх використовують  для ароматизації помешкання. Не забуваємо про те, що свічка є  невід'ємним елементом церковних обрядів та Богослужінь.

Останнім часом великої популярності набирають свічки створені власними руками. Це сталося завдяки тому, що матеріали для виготовлення стали більш доступними та різноманітними. Ви можете придбати їх інтернет – магазинах та творчих крамничках. Люди творчі та креативні побачили в цьому можливість своєї саморелізації, можливість дарувати людям  емоції та відчуття прекрасного.                

Свічки можна виготовляти з пальмового воску (при застиганні може давати дуже гарний візерунок), соєвого воску, кокосового воску, натурального бджолиного воску, парафіну, гліцерину в суміші з желатином (гелеві свічки), листів кольорової вощини. Сьогодні свічки  з кокосового та соєвого воску перетворюються навіть на косметичні засоби, їх часто використовують в салонах красоти, масажних салонах.

Свічки бувають литі (залиті у різноманітні форми), насипні свічки (матеріал насипають у ємність), катані свічки (виготовляють медотом скручування кольоровї вощини). Самий простий спосіб зробити свічку це скрутити її з листа вощини. Для цього використовується кольорова вощина для виготовлення свічок. розмір-41х26, або звичайна вощина для бджіл.

Якщо ви новачок у сфері виготовленні свічок, то ми вам рекомендуємо  розпочати виготовлення зі свічки, яку заливають у склянку чи банку. Для цього необхідно купити ємність та гніт з  тримачем, який прикріпити на дно ємності та залити розтоплений віск для свічок гранульований чи парафіном, та почекати поки свічка застигне, потім уже можна користуватися.

Людська естетика та відчуття прекрасного дали свічкам нове життя. Вони продовжують служити нам для того, щоб символізувати свято, створювати романтичний настрій і теплу атмосферу,  вшановувати обряди та церемонії. урізноманітнювати домашній декор.