Комп'ютерна, побутова техніка, чутливе медичне обладнання може вийти з ладу через значні стрибки напруги в мережі. Також різке зникання струму може призвести до втрати даних та ламання дорогоцінного обладнання. Уникнути цього можна, якщо вірно обрати джерело безперебійного живлення — пристрій, котрий переводить техніку на резервне живлення, в разі зникнення напруги, вирівнює вхідну напругу. 

https://comtrade.ua/ua/trust-23505/

Основні різновиди джерел безперебійного живлення 

Існує багато класифікацій ДБЖ — за принципом роботи, кількістю функцій, а також типом встановлення. Найпоширенішими вважаються джерела безперебійного живлення підлогового встановлення. Такі пристрої часто застосовуються в побуті, для захисту комп'ютерної техніки, також можуть встановлюватися на промислових майданчиках. Головна перевага підлогових ДБЖ – для них не потрібно шукати спеціально місце для встановлення. Достатньо знайти вільний куток, біля якого є розетка. 

За принципом роботи розрізняють ДБЖ: 

  • резервні; 
  • лінійно-інтерактивні; 
  • з подвійним перетворенням.

Резервні ДБЖ використовуються як підстраховка основного джерела живлення на випадок аварійного вимкнення. Якщо так стається, перемикач переводить навантаження на резервне живлення від інвертора. Головна перевага такого ДБЖ — простота конструкції, відповідно, низька ціна. Також резервні ДБЖ відрізняються високим ККД, низькими експлуатаційними витратами. 

Недоліки ДБЖ даного типу: відсутність функції стабілізації напруги й частоти, тривалий час переведення пристрою на резервне живлення. 

Джерела безперебійного живлення лінійно-інтерактивного типу в звичному робочому режимі забезпечують живлення під'єднаного пристрою від основної електромережі. Тут присутній автотрансформатор, котрий деякою мірою регулює напругу. 

Інвертор такого джерела безперебійного живлення працює у двосторонньому режимі, разом з подачею струму з електромережі. Інвертор перевіряє роботу основної лінії електроживлення, регулює та стабілізує вихідну напругу. 

Серед переваг лінійно-інтерактивних ДБЖ: високий рівень ККД, надійніший захист під'єднаного обладнання. 

ДБЖ з подвійним перетворенням відрізняються тим, що вхідна напруга (змінна) в такому пристрої перетворюється на постійну, а потім інвертор перетворює її назад у змінну. Навіть при серйозних стрибках, відхиленнях напруги в центральній електромережі, ДБЖ забезпечує під'єднане обладнання чистою напругою. 

Legrand 310181 - ДБЖ Keor SP 600ВА/360Вт, 1хС13, 1xSchuko

Популярні моделі підлогових ДБЖ

В категорії лінійно-інтерактивних джерел безперебійного живлення заслуговує на увагу Legrand 310186 Keor SP. Це однофазне джерело безперебійного живлення видає номінальну потужність від 600 до 2000 ВА, керується центральним процесором. В конструкції передбачені клапани, регульовані герметичні свинцеві акумулятори. 

Електронний стабілізатор AVR гарантує ефективний захист під'єднаного обладнання від будь-яких перешкод в мережі.

Обрати найбільш вдалу модель підлогового ДБЖ вам допоможуть у магазині Comtrade.