У 2023 році Київська міська рада додатково збільшила фінансування міської цільової програми з організації військової служби, виконання військового обов’язку, мобілізаційної підготовки і територіальної оборони у місті Києві «Захисник Києва» до п'яти мільярдів гривень.

Таке рішення було прийнято сьогодні, 25 липня, на позачерговому пленарному засіданні ІІ сесії Київської міської ради ІХ скликання 68 депутатами.

Як зазначив заступник міського голови – секретар Київської міської ради Володимир Бондаренко, на початку лютого 2023 року за програмою було передбачено виділити один млрд грн, і згодом вже в червні цього року обсяг програми було додатково збільшено на 100 млн грн.

«Наразі Київ спрямовує ще більше коштів на допомогу підрозділам ЗСУ. Сьогодні Київрада збільшила фінансування міської цільової програми «Захисник Києва» ще на 4,015 млрд грн. З них передбачено 2,215 млрд грн – на матеріально-технічне забезпечення Сил оборони та безпеки, один млрд грн – придбання БПЛА, 450 млн грн – ремонт техніки, а також додатково 300 млн грн на ремонти (переважно облаштування укриттів) та 50 млн грн – перевезення особового складу. Пріоритет у всіх повинен бути один – всі сили та кошти на Перемогу. І тут має бути порозуміння та обʼєднання зусиль місцевої, центральної влади та суспільства», – наголосив Володимир Бондаренко.

Заступник міського голови – секретар Київської міської ради додав, щодо джерел покриття витрат – 700 млн грн заплановано за рахунок нерозподіленого залишку, а ще 3,315 млрд грн потрібно буде залучати за рахунок спеціальних фондів залежно від освоєння капітальних вкладень.