Весняні роботи на пасіці, додавання вощини у вулик
Бджоляр повинен бути пильним, щоб не пропустити час, коли вулик слід заповнити вощиною. Це потрібно робити навесні, коли зацвітають перші дерева. Коли ми заглядаємо у вулик, то бачимо нові кульки воску. Вони білого кольору. Отже, ви можете вставити нові рамки, в які заливається віск. Помістіть їх з боків. Однак, якщо в крайніх рамках вже є насіння, то додавати його вже пізно. Тоді ви повинні розмістити його поруч з останньою рамкою і по краю з приманкою.
Приблизно через тиждень, відразу після першого посіву, ми переносимо його в центр. А з боків розміщуємо нові. Після повної посадки додаємо каркасну лавку або інше укриття.
Не потрібно раптово виставляти занадто багато рамок. Інакше з поверненням холодів можуть виникнути хвороби бджіл. Вощина на даданівській рамці дають сім'ям з молодими матками або першим роям для нарощування. Запечатані рамки ні в якому разі не можна виносити на вулицю. Бджоляр не дасть матці засіяти, і сім'я не буде розвиватися і рости.
Додавання рамок в результаті збільшить кількість "врожаю" - меду і воску. Коротше кажучи, додавати рамки потрібно тоді, коли є потреба розширити "пасіку", потрібно взяти додаткові стільники. Для якнайшвидшого відновлення після вилучення краще використовувати кінець весни і початок літа. Тоді все можна встигнути зробити до початку медозбору. Найголовніше, що бджоли погано ставляться до будь-якої порожнечі. Виходить, що треба все наростити до того, як почнеться основний виліт. Найкращі умови - тепла погода, багато пилку на рослинах і сильна сім'я.
Здорова сім'я дасть близько 6-7 кілограмів воску за сезон. Якщо ви не побудуєте вчасно, бджоли втратять віск скрізь, де тільки зможуть, і ви втратите свій дохід. Крім того, бджоли стають більш ефективними і виробляють більше меду. Якщо ви запізнитеся, бджоли почнуть роїтися, але не варто робити це занадто рано: Для матері це погіршує умови для розплоду.
Сильній і здоровій сім'ї можна додавати більше меду, а слабкій - менше. Це пов'язано з тим, що здоровій сім'ї легше підтримувати необхідну температуру у вулику. Іноді не варто поспішати зі збільшенням сім'ї, щоб вона не злетіла.
Питання, здавалося б, дуже просте, але тільки з досвідом приходить вміння вчасно нарощувати, а для цього бджоляр повинен бути вкрай уважним і ні в якому разі не пропускати процес формування нових воскових бджіл.