Що потрібно для виготовлення свічок

Щоб купити якісні свічки, потрібно хоча б трохи розібратися в цих питаннях: Який гніт найякісніший і як довго він горить, яка сировина використовується для виготовлення свічок і яка є найбільш придатною для свічок, і ще одне питання: для яких цілей ви купуєте свічки? Останнє питання плавно випливає з другого, адже свічки можна купити з певної сировини для різних цілей і ціна на них відповідно варіюється.

Тож давайте спочатку розглянемо види сировини, з якої можуть бути виготовлені свічки: Парафін, віск, стеарин, гель. Всі ці матеріали відрізняються за своїм хімічним складом, властивостями та ціною.

Почнемо з воску - мабуть, найдорожчого матеріалу, якщо мова йде про віск для свічок гранульований. Але існує також соєвий, пальмовий та інші види воску. Свічка, виготовлена з цього матеріалу, горить якісно, а це означає, що полум'я рівне, яскраве і довге. Бджолиний віск також має приємний аромат. Раніше, коли не було електрики, воскові свічки могли собі дозволити лише заможні дворяни. Ці вироби коштували недешево, але вони не виділяють шкідливих газів при горінні, що дуже важливо для здоров'я людини.

Парафінові свічки також дуже популярні. Їх купують не тільки для побутового використання, а й для декору. Ціна цих виробів нижча, ніж у воскових свічок, але зовнішній вигляд не менш привабливий. Для виготовлення свічок також продається свічкова паста, яка доступна в різних кольорах. Це дозволяє легко створювати декоративні вироби. Зазвичай до цієї сировини також додають стеарин, але про це ми поговоримо пізніше. Парафінові свічки мають один суттєвий недолік - вони виділяють неприємний запах при горінні, оскільки є продуктом переробки нафти. Тому краще купувати ароматизатори для свічок, які роблять кімнату приємно пахнучою, коли свічка горить.

А тепер про стеарин. Це продукт, виготовлений із суміші жирних кислот. По суті, це суміш олеїнової та стеаринової кислот. Цей продукт має ряд специфічних переваг. Він не виділяє неприємного запаху, довго горить і не димить, що робить його економічним варіантом. Однак найчастіше його використовують для виготовлення свічок у суміші з парафіном.

І виходить гелева маса. По суті, це желатин. Як наслідок, вона також не має запаху, добре горить і є естетично привабливою. Однак ціна таких свічок на рівні з восковими і навіть вища, оскільки сама сировина не має твердої форми і тому ці свічки виробляються одразу в свічниках (у формах). Тому ціна виробу значною мірою залежить від форми.