Структура майже кожного відділу тестування здебільшого великих компаній сьогодні налічує по 1-2 посади автоматизатора ПЗ. Їх присутність у команді збільшує ефективність тестування, зменшує витрати часу та прискорює реліз програмного забезпечення, що розробляється.

А, оскільки професія ще не відома для більшості людей, то швидкість розвитку та розширення команд тестування значно перевищує швидкість появи новоутворених спеціалістів.

 

Чим корисний автоматизатор у команді?

По-перше, автоматизатор спілкується з девелоперами однією мовою (оскільки обидва спеціалісти вивчають мову програмування), а його звіти з тестування (баг-репорти) є більш якісними та доступними до розуміння, що пришвидшує багфіксинг (усунення помилок коду). По-друге, робота автоматизатора, як і сказано вище, зменшує витрати часу на розробку ПЗ в цілому більш ніж на 15%, тобто заощаджує кошти як команди, так і замовника.

При збільшенні досвіду, автоматизатор може зменшувати ручну роботу на більш ніж 70%, створювати еталонні фрейворки та автоматизувати тести настільки, щоб програма самостійно аналізувала баги, складала детальний звіт баг-репорту. Штучний інтелект близький до цих запитів і цілком реально може бути впроваджений в автоматизацію.

 

Для автоматизації потрібні знання тестування. Міф?

Для посади Junior з автоматизації ПЗ не потрібно попередньо вивчати теорію тестування чи працювати тестувальником. Для початківця важливо вміти підлаштовувати готові фреймворки під окремі потреби основного програмного забезпечення, проганяти існуючі автотести з найменшими коригуваннями. Ці знання надаються на курсах з автоматизації, як і поверхнева теорія тестування.

 

Яку мову програмування обрати?

Найбільш розповсюдженою є мова програмування Java, в якої найбільше комьюніті, де можна знайти відповіді на більшість питань, які виникають в роботі, та найбільша кількість фреймворків для роботи. Для вивчення Java докладається більше зусиль, ніж для інших мов програмування, проте для спеціалістів відкривається більший спектр можливості з нею, вважають у IT Testing School. Вони також розробили программу курсу автоматизації з нуля для тих, хто не був ще пов’язаний з IT: www.it-testing-school.com/qa-automation.

 

Як довго вчитись на автоматизатора?

Середня тривалість навчання автоматизації становить 2,5 місяці. Слід розраховувати на інтенсивність вивчення мови програмування та планувати свій час для можливості більше практикуватись. І попередньо ознайомлюючись з програмою курсу, радимо надавати перевагу тим, де більшість часу надається практичним заняттям, як у IT Testing School (більше 60% проводится практичних занять).

Вивчатись на автоматизатора - не найпростіша робота, проте вже за перший місяць роботи ви можете отримувати близько $1000, а за два роки вийти на дохід більше $3000. Автоматизація - це перспективна високооплачувана професія. Долучайся до найзатребуваніших спеціалістів: https://it-testing-school.com/qa-automation.