Планета Венера отримала свою назву честь богині кохання, але люди, обираючи для неї ім'я, і поняття не мали, що насправді ця планета справжнє пекло. Письменники – фантасти описували Венеру як гарячий і вологий світ, та й багато вчених дотримувалися тієї ж думки, поки перші успішні дослідження не показали, що насправді Венера є розпеченою духовкою, де неможливе існування життя в жодному вигляді.
Пізнавальний інтернет-журнал https://discover.in.ua/ підготував підбірку цікавих фактів про цю спекотну планету.
- Венера – найгарячіша планета Сонячної системи, оскільки щільна атмосфера утримує тепло і не дає йому вийти. Температура поверхні тут може перевищувати 470 градусів. До речі, свинець плавиться за меншої температури.
- Через вищезгадану щільну атмосферу будь – які спостереження Венери з космосу практично неможливі, а посадити безпілотний зонд на поверхню цієї планети неймовірно складно.
- Венеріанська атмосфера в 92 рази щільніша за земну, а тиск у поверхні порівняно з тиском на глибині одного кілометра на Землі. В результаті атмосфера у поверхні Венери настільки щільна, що вона є швидше текучою надкритичною рідиною, ніж газоподібною.
- Венера – третій за яскравістю (після Сонця та Місяця) об'єкт на нічному небі. Вона настільки яскрава, що навіть може відкидати тінь.
- Маса атмосфери Венери у 92 перевищує масу атмосфери Землі.
- На Венері бувають хмари, що складаються із сірчаної кислоти.
- На висоті близько 60 км над поверхнею атмосферні умови тут ідентичні з земними, крім відсутності кисню.
- Один з проектів дослідження і колонізації невгамовної планети пропонує будівництво літаючих платформ – міст, які на зразок повітряних куль будуть триматися на одній і тій же висоті і служити базою для космічних кораблів.
- Венера – єдина планета в Сонячній системі, що обертається навколо своєї осі за годинниковою стрілкою.
- Через повільне обертання рік на Венері триває менше, ніж день. При цьому рік на Венері триває близько 225 наших діб.
- На цій планеті завжди похмуро, тому що щільна атмосфера практично не пропускає сонячне світло, так що визначити, чи зараз зараз чи ніч, тут було б важко.
- За своєю будовою (з геологічного погляду) Венера справді нагадує Землю. Втім, на цьому схожість цих двох планет закінчується.
- У Венери дуже слабке магнітне поле – в 10-20 разів слабше, ніж у Землі.
- Венера, одна з двох планет нашої системи, поряд з Меркурієм, які не мають супутників.
- Кратерів на поверхні Венери практично немає. Це з тим, що дуже великі метеорити досягають її поверхні, проте інші, дрібніші, начисто згорають у щільної венеріанської атмосфері.
- Зміни сезонів на цій планеті немає – тут завжди однаково спекотно.
- Її діаметр менший за діаметр Землі лише на 640 кілометрів, а маса становить близько 80% від маси Землі.
- На Венері постійно дмуть найсильніші вітри. Через це великі хмари, які вітру розірвати не під силу, роблять повний оберт над венеріанською поверхнею за чотири доби.
- Поверхня цієї планети усіяна тисячами активних вулканів.
- Гори на Венері вищі, ніж на Землі, якщо рахувати від місцевого «рівня моря» — найвищі венеріанські піки здіймаються на висоту в 11,3 км.
Інші цікаві та вражаючі факти про космос, планети та всю сонячну систему можна дізнатися на сайті журналу в рубриці “Космос”. Всього на сайті зібрано матеріали більше ніж на 3000 цікавих тем. Досліджуйте світ разом з Discover.