Необхідність перевірки платників ПДВ зазвичай виникає у їхніх контрагентів. Якщо постачальника визнано недобросовісним платником податків, фірмі відмовляють у відрахуванні чи відшкодуванні ПДВ. Тобто перевірка контрагента платника пдв через сервіс "Досьє ділової репутації" дозволить уникнути негативних наслідків правочину.

Для чого потрібно проводити перевірку

Перед співпрацею з новим контрагентом слід перевірити його благонадійність. Насамперед слід переконатися в тому, що потенційний партнер не є фірмою-одноденкою. Важливо підтвердити, що контрагент справно сплачує податки. Закон не зобов'язує фірму здійснювати перевірку. Це право кожної компанії, а не обов'язок. Проте слід враховувати, що накладна, надана постачальником, визнається недійсною у разі, якщо він позбавлений свідоцтва платника податків. Тобто не можна буде отримати відрахування вхідного ПДВ. Отже, фірма матиме збитки.

Закон не передбачає жодної відповідальності фірми, яка уклала договір з несумлінним платником податків. На неї не накладаються санкції. Однак на практиці фірма має відповідальність. Зокрема, це такі негативні наслідки:

  1. Позбавлення права вирахування вхідного податку.
  2. Особлива увага з боку податкової.
  3. Необхідність у доведенні своєї правоти в суді, якщо фірма не погоджується з податковою.

Тобто фірма має підстави для прояву обачності.

Як дізнатися потрібну інформацію у контрагента

Для перевірки необов'язково звертатись за допомогою до спеціальних сервісів безпосередньо. Можна запросити всю необхідну інформацію у самого контрагента. Зокрема, потрібно попросити папір із податкової інспекції про те, що особа є платником податків.

Однак подібний запит може поставити контрагента у скруту. Немає встановленого документа, що підтверджує сплату ПДВ. Запитати такі документи можуть лише особи, які використовують спрощену процедуру. Усі ці папери офіційно вказують на податковий статус особи. Однак не всі компанії готові надати їх. Зокрема, рідкісний контрагент надасть замовнику копію книг продажу, оскільки вона має інформацію комерційного значення:

  • перелік партнерів;
  • обороти.

Контрагент також може надати довідку про відсутність боргів із податків. Отримати її можна у податковій за адресою реєстрації.

Всі ці документи надаються контрагентом виключно на добровільній основі. Вимагати їх не можна. Однак, зазвичай отримати всі ці папери, якщо вони не складають комерційну таємницю, можна без особливих проблем. Але більш надійним варіантом стане інформація з такого надійного джерела, як сервіс "Досьє ділової репутації".