У гречки стільки переваг, що вона по праву посідає перше, чемпіонське місце на користь серед інших круп. Проте переваги перевагами, але непогано б знати, як варити гречку правильно. Від цього залежить смак каші, вигляд і знову ж таки користь.

Що будемо готувати?

Для початку визначтеся, що варитимете:

  • ядрицю - це цільне зерно гречки, очищене від оболонки та підсмажене;
  • зелену гречку, найкориснішу і дієтичну, крупа є обробкою, що не піддалися, «живі» зерна гречки;
  • проділ, подрібнені гречані зерна, їх іноді називають січкою.

Гречка - одна з найпопулярніших круп в Україні, але родом вона з Індії та Непалу. Дикі сорти гречки можна сьогодні зустріти на схилах Гімалайських гір. Збирати там гречку почали приблизно п'ять тисячоліть тому, але називали інакше – чорним рисом. А ось до України гречка потрапила значно пізніше – у VII столітті – через Візантію. До XVII століття гречана каша стала улюбленою стравою в українській кухні.

Як підготувати гречку

Коли вибір крупи зроблено, настав час переходити до етапу підготовки. Ядрицю треба перебрати, особливо якщо вона другого сорту - і в ній багато домішок у вигляді лушпиння та іншої сміття. Але навіть крупи першого сорту все одно краще переглянути на предмет «зайвих елементів». Так що не полінуйтеся і уважно переберіть, відокремивши всі погані зерна крупи і прибравши сміття. Зелена гречка та проділ таких маніпуляцій не вимагають. Далі йдуть водні процедури. Ядрицю та зелену гречку треба добре промити під проточною водою, щоб остаточно очистити від пилу – доки вода не стане прозорою. А ось проділ рекомендують обдати кілька разів у друшляку окропом - так він не тільки промиється, а й розбухне, тому каша звариться швидше.

Як варити гречку в каструлі

Завершивши очисні процедури, приступайте до варіння. Процес залежатиме від того, який результат ви хочете отримати. У відомого кухаря Клопотенко є і не один цікавий рецепт гречки. Ось, наприклад. Окремо в глибокому посуді тушкується м'ясо, на олії обсмажуються:

  1. Цибуля.
  2. Часник.
  3. Морква.

М'ясо і овочі треба викласти в розпарену крупу, доповнити спеціями: сіллю, перцем, лавровим листом, і все це пишнота нудиться на повільному вогні до готовності.

Для зеленої гречки алгоритм варіння трохи інший. Крупу не треба обсмажувати, води потрібно менше, рідина повинна покривати крупу зверху на два сантиметри, а час варіння лише 10 хвилин на повільному вогні. Перемішувати під час приготування не потрібно. Потім зняти з вогню, викласти крупу в глибокий посуд і можна насолоджуватися смаком.