Вхідні двері призначені для захисту помешкання від зловмисників, а також для створення комфортних умов для проживання всередині будівлі. Вони бувають різних типів і призначень. Є цілі категорії дверних виробів, котрі в першу чергу розраховані на використання в тих чи інших умовах. Наприклад, для приватних будинків, які не мають ніяких додаткових прибудов на вході доцільним виглядає використання вхідних вуличних дверей, які стійко витримують вплив всіх атмосферних явищ. Для під’їздів чи офісів – актуальним буде використання відповідних дверних конструкцій, де головний акцент ставиться на захисних функціях. Для підсобних приміщень і господарських будівель - краще вибрати технічні двері. Отже, сказати, що всі вхідні двері однакові – ніяк не можна.

Існує категорія вхідних дверей, яка стоїть осторонь від усіх інших – це броньовані двері. Їхня головна мета – максимальний захист будівлі/квартири. Вони використовуються у випадках, коли власнику потрібно максимально захистити своє помешкання від проникнення злодіїв. Також вони використовуються для захисту сховищ, магазинів, підприємств тощо. Але перш ніж бронедвері купити, варто знати, якими вони бувають по рівню захисту та що можуть містити у своїй конструкції.

На відміну від звичайних, бронедвері мають в собі цілий перелік обов’язкових захисних опцій. Окрім того, вони повинні відповідати певному класу зломостійкості. Всього існує шість таких класів, де перший клас має найслабший захист від злому і, відповідно, шостий - найвищий. Варто зазначити, що в житлових будівлях найчастіше використовуються перший-четвертий класи зломостійкості. Більш захищені варіанти будуть дуже громіздкими та масивними, тому не зручними у повсякденному використанні для звичайних громадян. Тим більше вартість таких виробів висока і по кишені буде доступна не кожному.

Бронедвері можуть мати у своїй конструкції:

  • ребра жорсткості всередині дверного полотна – запобігають скручуванню та деформації;
  • збільшена товщина сталевого листа, а також використання спеціального сплаву, який міцніший за звичайну холоднокатану сталь і витримує тривалий вплив потужного ріжучого інструменту;
  • марганцеві пластини на замки, що запобігають їх висвердлюванню;
  • антизрізи – надійно фіксують двері у дверному коробі в зачиненому положенні та запобігають проникненню зловмисників всередину приміщення навіть при зрізаних дверних петлях;
  • карман для замка – спеціальна ніша у дверному полотні, яка захищає замок від механічного впливу зовні;
  • броненакладка – захищає найуразливішу зону дверного полотна і забезпечує захист серцевини замка від висвердлювання;
  • девіатори – спеціальний замикаючий пристрій, котрий являє собою штифти на дверному полотні та відповідні пази в дверному коробі. Вони приєднані до замка і приводяться в дію ригельними тягами при замиканні дверей.

Допускається як комплексне застосування всіх вищеперечислених опцій, так і використання їх окремо. Головне, щоб виріб пройшов сертифікацію і дійсно відповідав їй, а також певному класу зломостійкості. Без документального підтвердження такі двері не варто вважати броньованими.

Ціна броньованих дверей вища за ціну звичайних вхідних, але для тих громадян, які хочуть максимально захистити своє майно та почуватися в безпеці у власному помешканні – покупка таких виробів виправдана.