Останнім часом дуже важливим є використання лічильників банкнот. Вони бувають різних різновидів, а ще відрізняються характеристиками, функціоналом. Таким чином, є важливим розуміння особливостей та характеристик, щоб вдалось зробити гарний вибір.
Якими бувають лічильники
Зазвичай рекомендується використовувати лічильник банкнот з розпізнаванням номіналу, але бувають й інші варіанти. У кожному випадку необхідно розуміти, який пристрій буде найбільш доцільним для використання:
- Портативні лічильники можуть використовуватись при невеликих обсягах роботи. Вони можуть обробляти до 600 купюр за хвилину.
- Машинки для рахунку грошей бізнес-класу. У таких моделей є функція, яка дозволяє визначити справжність банкнот.
- Лічильники банківського класу. Можуть працювати по 16-18 годин на день.
- Дво-, та багатокишенькові моделі. Вони можуть обробляти величезну кількість купюр. Відрізняються опціями безперервного рахунку, а ще можуть визначити справжність купюр та їх номінал.
Такі різновиди є найбільш популярними. Таким чином, є дуже важливим розуміти, які пристрої можна обирати для подальшого використання.
Як обрати лічильник з урахуванням критеріїв
Плануючи обрати лічильник від БФП Epson чи інших виробників, зазвичай рекомендується враховувати наступні критерії:
- Старт. Він буває автоматичним та ручним. Завдяки автоматичному старту перерахунок банкнот починається відразу після установки купюр в лічильник. При ручному старті спочатку потрібно натиснути відповідну кнопку.
- Швидкість рахунку. Зазвичай велика швидкість рекомендується для нових купюр, маленька – для різноманітних, щоб виключити небажані помилки.
- Фасовка. Вона буває фіксованою і довільною. Рахунок зупиняється, якщо в приймальному бункері є потрібне число банкнот. Це можливо визначити за допомогою стандартного набору чи в довільному порядку.
- Безперервний рахунок. У цьому випадку лічильник може безупинно рахувати, поки не звільниться бункер із купюрами.
- Підсумовування з урахуванням номіналу. Цей режим можна використовувати, якщо обрати номінал банкнот.
- Режим накопичення. Можна знати, скільки перераховано банкнот за тривалий час роботи.
- Режим контролю пачки. У цьому режимі можна повторно перерахувати пачки, які були сформовані з заданої кількості купюр.
- Перевірка різних дефектів купюр. Вони бувають здвоєнними та рваними. У цьому випадку допоможе спеціальний лічильник.
- Детектор розміру. Дозволяє визначати купюри по висоті, а іноді – по ширині.
Такі критерії дозволяють враховувати, як краще обрати детектор для подальшого його використання.