аналіз грунту

Завдяки впровадженню прогресивних технологій, аграрії нашої країни отримали можливість грамотно та раціонально використовувати природні багатства, що позитивно відбивається на обсязі та якості одержуваного врожаю. Зокрема, агрохімічний аналіз ґрунту в Україні допомагає не лише розібратися з тим, яку саме культуру варто вирощувати на певній ділянці землі, а й надає можливість детально оцінити особливості хімічного складу ґрунту.

Хтось може сказати, що потреби в такій предметній оцінці немає, тому що завжди можна використовувати добрива комплексної дії. Але практика впевнено говорить про те, що це неправильний підхід. Ефективність спрямованих процесів неодноразово доведена. І це не лише думки вчених, а й безліч реальних прикладів, що підвищує попит на впровадження прогресивних сільськогосподарських технологій.

Що дає агрохімічний аналіз ґрунту

Серед позитивних прикладів тут можна назвати:

  1. Можливість розібратися з особливостями ґрунту. І тут аграрій отримує можливість раціонального використання землі.
  2. Зниження витрати на добрива. Розуміючи, які саме мікроелементи перебувають у надлишку, можна виключити їхнє внесення у ґрунт, що відбивається на загальному зниженні витрат на добрива.
  3. Рівномірний урожай на всій площі поля. Завдяки отриманій інформації можна зорієнтуватися щодо особливостей засівання поля, що гарантує рівномірне зростання культури, що вирощується.

Яка інформація буде в агрохімічному аналізі ґрунту

Особливо пильна увага тут приділяється наявності хімічних елементів. Їхній склад представлений у таблиці, що полегшує процедуру сприйняття інформації. Також, агрохімічний аналіз ґрунту містить дані про засоленість та кислотність. Плюс тут можна розібратися з гранулометричним складом.

Звичайно, це далеко не повний обсяг інформації, який буде отримано за результатами агрохімічного аналізу, але його достатньо, щоб оцінити необхідність замовлення даної послуги.

Додатковий плюс

Щодо цього йдеться про можливість отримати поради досвідченого агротехніка. Спеціаліст, орієнтуючись на дані агрохімічного аналізу, зорієнтує щодо культур, вирощування яких на цій ділянці поля призведе до максимального обсягу врожаю. Також, тут будуть надані рекомендації за типом та складом добрив, використання яких позначиться на врожайності, що призведе до зниження витрат і, як наслідок, збільшення прибутку.