Облаштовуючи дитячу кімнату, необхідно приділити велику увагу ліжку - головному елементу декору власної зони відпочинку та комфорту. Магазини меблів пропонують багато варіантів, починаючи від звичайної люльки і закінчуючи двоповерховим ліжком та іншими різноманітними варіантами. Давайте детальніше розберемось у їхніх різновидах та основних параметрах.
Види ліжок для дітей
Асортимент меблів, у першу чергу, залежить від віку дитини, бо саме відштовхуючись від нього, й виникають різні потреби. Тому маємо таку класифікацію:
- Для новонароджених. Ліжко обов'язково має бути безпечним та комфортним.
- Люлька — найоптимальніший варіант для немовлят, адже з усіх боків є бортики для безпеки, а також деякі мають маятниковий механізм, який допомагає заколисати дитинку.
- Трансформери — варіант ідеальний з усіх боків, окрім високої ціни. Тут і регулятор розміру для різного віку, і можливість зробити з них столик для пеленань, і гарний вигляд.
- Приставні — дуже популярні для раннього віку. Вони не мають одного бортику, щоб меблі можна було підставити до ліжка батьків. Тут є багато плюсів: дитина звикає спати окремо, але батьки завжди поруч.
- Ліжечко-манеж — знайоме всім з дитинства, бортики по боках, можна в ньому і поспати, і погратися. Але деякі психологи стверджують, що при постійному їхньому використанні у малечі може з'явитися фобія замкнутого простору.
Для дошкільнят необхідне вже більш вільне ліжко.
- Трансформери — це меблі, що поєднують як матрац, так і шафу для речей або іграшок. Їхнє розмаїття форм дуже багате.
- Класичні односпальні — звичайне ліжко, просто менше за розміром, ніж доросле. Можуть бути стилізовані під улюблений мульт дитини або щось інше (машина, замок).
- Двоповерхове ліжко — підійде для батьків двох чад і чудово впишеться в кімнату невеликого розміру, а також дітям буде веселіше поруч.
- Ліжко-горище — зовнішністю схоже на попередню модель, але воно розраховане на одного володаря. Перший поверх займає зону для занять, ігор, а от другий - це вже зона відпочинку та здорового сну.
Для дітей віком від 6 років до 14 підійдуть ліжка, описані вище, тільки вони мають бути більшого розміру та виглядати вже трішки доросліше.
Від 14 до 18 — підлітки й молодь. У цьому віці вибір ліжка краще робити з їхньою безпосередньою участю, бо хтось ще відчуває себе дитиною і хоче ліжко-машину, хтось мріє про два поверхи, а комусь вже подобаються класичні гарнітури.
На які параметри звертати увагу?
Головне у ліжку не зовнішність, а його відповідність до вимог, що здатні забезпечити здоровий сон дитини:
- Високої якості нешкідливі матеріали, адже дитинча постійно буде контактувати з ліжком, яке може викликати подразнення. Узагалі найходовіші матеріали - натуральне дерево, ДСП та МВФ, також зустрічаються вироби з металу, пластикові фурнітури.
- Доволі жорсткий матрац, бажано з натуральної тканини, щоб також не визвати запалень.
- Забезпечена циркуляція повітря.
- Витривалість та міцність.
- Відповідність віку та потребам дитини. Якщо це ліжко для декількох чад, то подбайте, щоб обом було зручно.
- Комплектація, яка підійде саме для вашої оселі.