Хвороби собак діагностувати набагато важче, ніж хвороби людини. На жаль, чотирилапі не розкажуть опікуну чи лікарю, що у них болить, тому так важливо уважно спостерігати за поведінкою тварин. Які зміни мають викликати особливе занепокоєння? Хвороба собаки часто на першій фазі може виявлятися як:
- апатія;
- небажання їсти;
- відмова від спільної гри.
Якщо ваш вихованець, зазвичай повний енергії і що володіє апетитом, гідним лева, раптом уникає контакту і уникає миски з їжею, слід заглянути на сайт sobakomaniya.com, та відвести його до ветеринара.
Дуже явними симптомами хвороби у собаки є будь-які розлади травлення – блювання та діарея – це сигнали, які не можна недооцінювати. Пам'ятайте, що діарея сама по собі не є хворобою - це лише наслідок порушень у системі травлення, спроба боротися з отруєнням або позбутися стороннього тіла, що залишилося в травному тракті. У такій ситуації не допускайте зневоднення вашого вихованця і зверніться до лікаря.
Хвороби собак - 5 найпоширеніших недуг
Які хвороби собак найчастіше діагностують ветеринари? Це недуги, пов'язані з травною системою, гормональним балансом, суглобами та паразитами.
- Алергія та харчова нестерпність. Все частіше собаки, незалежно від породи та розміру, реагують алергією на різні речовини – не лише на продукти харчування. Алергія зазвичай проявляється сильним розчесом, почервонінням епідермісу та випаданням волосся у цьому місці. Алергія проявляється не тільки після вживання деяких інгредієнтів, що містяться в їжі, але й при контакті з пилком та різними матеріалами. Варто перевірити, з чого зроблено повідець, нашийник і навіть миска — собака може мати алергію навіть на миючий засіб, яким ви миєте.
- Хвороба Кушінг у собаки. Синдром Кушинга - ендокринне захворювання, пов'язане з гіперадренокортицизм. Найбільше страждають собаки середнього та старшого віку. Хвороба Кушинга у собак спочатку проявляється підвищеною спрагою і апетитом, частим рясним сечовипусканням (іноді також підтікає) і незвичайним задишкою. У цьому випадку необхідно відвідати ветеринара, який проведе необхідні аналізи, що підтверджують захворювання, та порекомендує відповідне лікування.
- Анаплазмоз та інші кліщові захворювання у собак. Кожне кліщове захворювання собаки дуже небезпечне для здоров'я тварини. Найбільш поширеними захворюваннями після укусу кліща є бабезіоз, хвороба Лайма та анаплазмоз. У собак зазвичай висока температура та огида до їжі. Інші симптоми можуть змінюватись в залежності від типу стану. Пам'ятайте, що деякі кліщові захворювання у собак виліковні, якщо їх діагностувати досить рано.
- Паразити. Небажані мешканці, такі як аскариди, стрічкові черв'яки або анкілостоми, можуть заподіяти багато страждань вашому вихованцю. У хворого собаки блювання, діарея, вона втрачає вагу і стає млявою. Для запобігання розвитку паразитів варто регулярно здавати зразок калу собаки на лабораторний аналіз. Ваш ветеринар може також рекомендувати приймати кошти від паразитів.
- Червоний вовчак у собаки. Це аутоімунне захворювання, яке важко діагностувати у собак. Він може викликати безліч симптомів, характерних для різних захворювань - спочатку спостерігається відсутність апетиту, апатія та схуднення. Згодом червоний вовчак у собаки викликає дерматологічні симптоми. Хвороба невиліковна, але хороший ветеринарний догляд та ліки можуть ефективно заспокоїти її.
Хоча деякі симптоми, такі як одноразове блювання або тимчасовий пронос, необов'язково повинні бути пов'язані з серйозним захворюванням, але спостерігати за своїм вихованцем варто.