Коли потрібно замовити вікна в Києві для квартири, дачі або заміського будинку, доводиться витрачати багато часу на порівняння пропозицій від різних виробників. Крім того, доводиться шукати інформацію про ПВХ-конструкції, вивчати професійну термінологію та технічні питання. Якщо ви не знаєте нічого про те, як вибирати пластикові вікна, на що звертати увагу, та яким моделям надавати перевагу, ця шпаргалка стане вам у нагоді.
Рівень енергоефективності – основа для прийняття рішень
Однією з головних переваг пластикових вікон є їх енергоефективність. Щоб пластикові вікна пропускали ще менше холоду, можна замовити у ПВХ-вироби склопакети зі склом з додатковою обробкою:
- Склопакети зi склом. Низькоемісійне скло з багатошаровим покриттям, яке наноситься шляхом плазмового напилення у вакуумі, дозволяє значно покращити теплозбереження вікна.
- Склопакети з мультифункціональним склом. Мультифункціональне скло – це останнє покоління енергозберігаючого скла. Такі склопакети дозволяють не тільки покращити енергозберігаючі характеристики конструкції, а й знизити інтенсивність дії сонячного світла. У приміщенні буде тепліше взимку та прохолодніше влітку.
Також рівень теплозбереження залежить від кількості камер у профілі. Оптимальні показники мають 5-камерні вікна, 3-камерний профіль утримує тепло менш ефективно.
Колір, форма та інші доповнення до базового комплекту
Якщо ви хочете різноманітності, рекомендуємо вибрати пластикові вікна для квартири та будинку з кольоровими рамами. Існує 2 основних способи позбутися стандартного білого кольору:
- Фарбування. Як правило, здійснюється відповідно до каталогу кольорів RAL. Даний варіант дає можливість зробити колір вікон відповідно до будь-якого дизайнерського рішення як інтер'єру, так і екстер'єру будинку. Виріб може бути забарвлений з однієї або двох сторін. При цьому при двосторонньому забарвленні можна зробити однакові кольори, а можна вибрати різні відтінки.
- Ламінація. Покриття пластикового профілю у виробничих умовах спеціальними плівками. Найпопулярніші варіанти – ламінація пластикових вікон під дерево. Переваги такого рішення - вигідніша вартість у порівнянні з дерев'яними євровікнами та відсутність необхідності постійного догляду за віконним профілем.
Ще одна перевага пластикових виробів - можна замовити раму будь-якої форми. Фірми-виробники роблять круглі, арочні, трикутні або трапецієподібні вікна різних розмірів. В окремих випадках можливі обмеження на діаметр круглої стулки, на розміри арки. Наявність обмежень пов'язана з характеристиками міцності ПВХ-виробів, що виготовляються. Для отримання профілю потрібної конфігурації пластикові вироби гнуті з використанням спеціального згинального обладнання. В результаті виходить конструкція потрібної форми.
Як вибрати фурнітуру для пластикових вікон?
При замовленні пластикових вікон потрібно заздалегідь продумати, скільки стулок буде у віконній конструкції, які з них будуть глухими, а які відкриваються, і які типи відкривання потрібні саме вам.
Щоб стулки легко відкривалися, і віконна система була довговічною та герметичною, необхідно вибирати якісну фурнітуру. Так зване, глухе вікно не передбачає можливості відкритяя на провітрювання. Після встановлення склопакет герметично та наглухо вписується у віконний отвір, і конструкція більше не піддається будь-яким змінам. Такий віконний профіль часто вибирають для цокольних та мансардних приміщень. Для стулок, що відкриваються, існує кілька варіантів фурнітури:
- Поворотна фурнітура — стулка відкривається на праву або ліву сторону. Для обмеження просвіту між рамою та стулкою на час провітрювання можна використовувати гребінку. Гребінка – це альтернативне рішення для тих, хто не хоче вибирати пластикове вікно з відкидними стулками.
- Відкидна фурнітура - коли стулка відкидається всередину, нижня сторона зафіксована, а верхня – вільна. Гарний варіант для забезпечення повноцінного провітрювання приміщення.
- Поворотно-відкидна фурнітура - коли стулку можна розкрити або відкинути, в залежності від потреб власника. Зручне та найбільш популярне рішення для житлових приміщень та офісів.
- Зсувна фурнітура - коли стулки зміщуються при відкриванні та закриванні вправо або вліво по напрямних. Цей тип фурнітури підходить для скління лоджій та балконів.
Якщо доступ до вікна мають діти, рекомендуємо замовити фурнітуру з обмеженням доступу, ручки з дитячими замками. Випадки випадання малюків із вікон почастішали, тому пильність слід виявляти ще на етапі замовлення ПВХ-виробів.
На що ще звернути увагу?
Металопластикові вікна, ціна на які безпосередньо залежить від функціональних особливостей, можуть мати ряд інших доповнень:
- Підвищену шумоізоляцію. Для зниження рівня шуму використовують збільшення відстані між двома із трьох стекол у склопакеті, застосуванням стекол triplex та закачування інертного газу в камери профілю.
- Захист від поглядів всередину приміщення. Дзеркальна плівка є актуальною для вікон у кафе, ресторанах, громадських закладах, квартирах на перших поверхах та в будинках, де віконні отвори виходять на жваві вулиці.
- Тонування скла. Послуга дозволяє унеможливити шкідливий вплив прямих сонячних променів на приміщення.
При виклику майстра на замір можна дізнатися докладніше про доповнення, зрозуміти, що із запропонованого актуально саме для вас, а що ні. Завдання клієнта — вибрати разом із пластиковим вікном лише ті доповнення, які справді необхідні.
Автор: Віконний стандарт