На жаль, фінансові помилки в тій чи іншій кількості роблять, безперечно, усі. Однак, якщо ви переймаєтесь рівнем вашої фінансової грамотності, то, мабуть, значної кількості з них ви вже навчились уникати. Ви ведете сімейний бюджет, маєте депозитний рахунок, раціонально використовувати кредитну картку, але крім таких засадничих правил існують й більш специфічні. Саме про них ви й дізнаєтесь з цієї статті:

  1. Параметри кредиту.

Ніколи не можна піддаватися спокусі взяти кредит в іноземній валюті, ставка якої є більш низькою, бо через постійні коливання курсу ваш кредит може несподівано збільшитися на 30-50%. Іноді такі суми стають непідйомними й заганяють людей у боргові ями. Віддавайте перевагу кредитам в тій валюті, в котрій отримуєте заробітну плату.

Беріть кредити тільки на суму, котра вам необхідна, адже навіть декілька тисяч «про запас» призведе до марнотратства. Ви без об’єктивної причини будете виплачувати більший відсоток.

Чим більший строк сплати кредиту, тим більша сума його обслуговування. Вам доведеться сплачувати проценти на декілька років довше, що є зовсім не раціональним.

  1. Гонитва за прибутковістю.

Головне фінансове правило – чим більша дохідність, тим вищий ризик. Тому ніколи не можна вірити оголошенням, які гарантують дохід більше 12-17% без ймовірності втрати власних коштів. Безризикова дохідність ніяк не може бути вища за депозит.

  1. Інвестиції в залежності від строку.

Залежно від того, коли ви хочете отримати прибуток, варто обирати відповідні варіанти інвестування. Так, депозит дозволить накопичити необхідну суму за період 1-3 роки. Портфель акцій – це більш довгий варіант заробітку: від 10 років і більше. Також ви завжди можете комбінувати такі варіанти інвестування у різній пропорційності, ґрунтуючись на ваших вподобаннях і потребах.

  1. Нехтування страхуванням.

На сьогодні послуга страхування житла, автомобіля, а тим паче життя не поширена. Більшість людей вважають, що з ними нічого не може трапитися. Але, як показує практика, неочікувані проблеми зі здоров’ям – це найбільш часта причина заборгованості за кредитом. Затоплення квартири – не дуже рідке явище, яке, у разі відсутності страховки, також провокує величезні витрати.

Як можна побачити, багато правил, які забезпечують вашу фінансову безпеку, тим чи іншим способом пов’язані з банком. Ось чому необхідно дуже ретельно підходити до вибору установи для співпрацювання.

Банк Альянс – комерційний банк, що сьогодні претендує на звання лідера, перш за все, через новину про його вступ у Європейську Бізнес Асоціацію. Величезна кількість підприємців України довіряють свої гроші Банку Альянс, бо він пропонує всі необхідні умови для розвитку власного бізнесу, надаючи при цьому багато гарантій клієнтам.

Джерело: https://bankalliance.ua/