Колектори в столичному житловому масиві Стара Дарниця увірвалися в масках в будинок, силою виштовхали мешканців з квартири, забарикадували двері, повісили наклейку «власність банку». Нападники навіть уклали договір про силову підтримку з однією з охоронних фірм. Діяли зухвало, цинічно, без будь-яких моральних принципів та без жодних законних підстав. За допомогою спеціальних засобів зловмисники зламали двері, забігли до квартири. Звідти незаконно силоміць намагалися виселити власників. За фактом порушення недоторканності житла відкрито кримінальне провадження.

Як встановили правоохоронці, документів про виселення немає, цій сім'ї вже не раз погрожували колектори через неповернутий кредит. У суді вже два роки розглядається справа про незаконне присвоєння квартири банком, на квартиру накладено арешт, діє мораторій на виселення мешканців.

Як повідомив адвокат сім’ї потерпілих Дмитро Касьяненко. Один з найбільш популярних способів захоплення нерухомості, використовуваний рейдерами, - викуп боргу у банку і оперативний продаж квартири зацікавленим особам у рахунок його погашення.

Зупинити реєстраційні дії відносно квартири або будинку можна на підставі чинного рішення суду про заборону вчинення таких дій або на підставі відповідної заяви до державного реєстратора, або отримати судову ухвалу про накладення арешту на майно зазначив адвокат Дмитро Касьяненко.

Українців чекає масове виселення через борги за валютними іпотекам

Через наявність прострочень по платежах валютних позик навесні деякі боржники можуть залишитися без житла. Це пов'язано з тим, що 21 квітня 2021 року припинено дію мораторію на вилучення нерухомого майна, що знаходиться в заставі в якості забезпечення боргових зобов'язань. Однак пунктами цього закону передбачено його можливе продовження. Якщо цього не відбудеться, банки отримають право на виселення боржників на підставі постанов суду.

Дана міра стосується кредитів, які були оформлені в середині 2000-х. На той момент умови надання таких позик і процентні ставки були більш вигідними, в порівнянні з гривневими іпотеками.

Дмитро Касьяненко зазначає, що 21 квітня 2021 роки відбудеться скасування мораторію на стягнення за валютними кредитами. Таким чином, банки зможуть відбирати квартири у боржників через суд. Щоб виграти процес і зберегти житло, необхідно домогтися визнання кредитного договору недійсним.

Якщо ви зіштовхнулися із спробами незаконного рейдерського захоплення нерухомості, бізнесу, земельних ділянок необхідно одразу реагувати зазначив адвокат.

https://www.facebook.com/kasyanenko.0672399388/videos/4194430893921694

www.kasyanenko.com.ua

Юридическая компания "Касьяненко и Партнеры"