Коли людина є мобільною, здатна самостійно пересуватися, це є великим щастям. Але іноді травми, хвороби та вікові зміни вносять у життя людей свої корективи. Через них дехто залишається прикутим до ліжка. У кращому випадку хворі, інваліди, люди похилого віку можуть скористатися спеціальними пристосуваннями, які частину ваги тіла беруть на себе і дозволяють пересуватися. Серед них – ходунки крокуючі для дорослих або роллери.

Типи та особливості конструкцій

Відповідно до опорної частини, реабілітаційні конструкції можуть мати:

  • чотири опорні ніжки;
  • три або чотири колеса;
  • два колеса в передній частині та дві ніжки позаду.

Виробники передбачили різне навантаження на пристрої, так як проблеми з самостійним пересуванням можуть виникнути у людей різної комплекції. Людям з вагою від невеликої до помірної підійдуть вироби, здатні витримати навантаження до 100 кг. Посилені ходунки для дорослих витримують вагу до 120 кг.

Обладнання для реабілітації буває таких типів:

  • Універсальне – використовується як стаціонарне, та як крокуюче. Знижує навантаження на ноги.
  • Стаціонарне – під час руху пересувається вся конструкція. Використовуються під час реабілітації у післяопераційний період.
  • Переставне – різні частини пересуваються по черзі. Підходять для пацієнтів, які здатні йти самі, але при цьому потребують надійної опори.
  • Складне – може складатись для транспортування, використання в обмеженому просторі. Варіант для людей, які, не дивлячись на свій стан, люблять подорожувати.
  • Ходунки ролатори – оснащені колесами вироби. Це спрощує їхнє пересування людьми похилого віку.

Як правильно пересуватися за допомогою ходунків для інвалідів

Виробники додають до своєї продукції інструкції з її використання. Якщо для користувача щось залишилося незрозумілим, отримати детальну консультацію можна у співробітників інтернет-магазину медтехніки Baldinelli.

Загалом рухатись, застосовуючи ходунки ролатори для дорослих, потрібно наступним чином:

  • Конструкція дещо пересувається вперед, після чого користувач крокує до них. Важливо, щоб лікті пацієнта бути напівзігнутими, а спину він тримав прямо.
  • Зробивши перший крок, ходунки знову потрібно пересунути і зробити наступний крок.

Нічого складного у використанні пристроїв немає. Але не можна використовувати ходунки для інвалідів, що крокують, при поганому самопочутті. Наприклад, якщо відчувається слабкість, паморочиться в голові.

Небажаним є використання засобів на слизькій та мокрій підлозі. Здійснювати рухи потрібно всередині