У сучасному світі все змінюється з запаморочливою швидкістю, проте, коли ми аналізуємо зміни, йдеться в основному про:

  • науку;
  • польоти в космос;
  • еволюцію електронних пристроїв.

А що мистецтво? Воно також підлаштовується під нові реалії. Саме тому сучасну культуру важко уявити без цифрового мистецтва, яке популяризує в Україні сайт digital-art.com.ua.

Що таке цифрове мистецтво

Якщо говорити коротко, Digital Art – це мистецтво, яке було створено за допомогою різних гаджетів. Це може бути:

  1. Дво- чи тривимірна графіка.
  2. Зображення та звуки, згенеровані на основі певних алгоритмів комп'ютером.
  3. Синтез цих двох пунктів (такий синтез проявляється в іммерсивному мистецтві та відеоіграх).

Розвиток цифрових технологій та їх комплексне проникнення у наше повсякденне життя переформатує властиві нам типи мислення та характер взаємодії зі світом. Художники, сприйнятливі до технологічних проривів і наступних за ними культурних трансформацій, виявляють все більший інтерес до експериментів із цифровим медіумом.

Про цифрове мистецтво можна довго і докладно розповідати, але найкращий спосіб зрозуміти, що це таке — познайомитися з цифровими художниками та їхньою творчістю. Сьогодні існує безліч фестивалів цифрового мистецтва, вони наочно показують, що зараз Digital Art — важлива форма мистецтва, яка займає міцніші позиції. Які ініціативи проводяться у світі — ділимося у огляді на сайті digital-art.com.ua.

Ars Electronica

Ars Electronica є щорічним медіафестивалем, який з 1979 року проводиться в Австрії. Це один із найбільших фестивалів у Європі, і з кожним роком він дедалі більше розширюється. На ньому обговорюються сучасні тенденції та довгострокові перспективи розвитку, презентуються останні технології та мистецькі твори цифрового мистецтва.

Всі проекти Ars Electronica реалізовані у віртуальному просторі та їх можна переглянути онлайн, що демонструє ще один важливий тренд сучасного мистецтва – його демократизацію та деінституалізацію контакту з культурою.

2020 року в цьому фестивалі взяли участь молоді художники. Випускники магістратури Art&Science Університету ІТМО показали свої проекти: глядачі могли побачити перфоманс Наталії Тихонової, гаптично-звукову інсталяцію проекту UnderGarden, а також побачити інтерактивний простір для вільної взаємодії людей та рідкісних рослин, яку створило арт-угруповання BIO.

WRO Media Art Biennale

Бієнале сучасного мистецтва, що проводиться у Вроцлаві, стала головним форумом для мистецтва «нових медіа». На WRO Media Art Biennale можна не лише побачити роботи цифрових художників, але й послухати численні лекції та дискусії про творчі підходи до нових технологій, а також про синтез мистецтва з різними галузями: наукою, економікою, соціальною діяльністю. Участь у дискусіях беруть відомі автори, куратори та спікери з різних країн.