Для будь-якого дослідника чи докторанта публікація наукових статей є важливим етапом. У цій статті ми оминаємо питання: чому, коли, як і де публікуватися? Перед публікацією не забудьте вичитку та виправлення! Будь-яка наукова стаття має бути до подачі та/або публікації. Коректори https://statti.in.ua/ готові вичитувати та виправляти ваші статті відповідно до стилю наукового письма.

Публікація наукової статті: навіщо публікувати?

Публікація наукових статей може переслідувати кілька цілей. Незалежно від того, чи є вони більш особистими або заснованими на обміні, вони завжди є частиною "обов'язку" дослідника і докторанта: ділитися своїми відкриттями.

Зробіть своє особисте дослідження відомим

Наукова стаття - один із найкращих способів зробити ваше дослідження відомим і пов'язати ваше ім'я з конкретним досвідом. Дослідники, які регулярно публікуються, можуть потім стати референтами в певних галузях і часто цитуватися як реферали в інших статтях або книгах.

Індекс h - це індекс, який дає змогу оцінити вплив авторів. Розрахований на основі кількості публікацій і цитувань, які отримує автор, він, таким чином, дозволяє враховувати вплив певних дослідників.

Обмін і спільне будівництво

Навіть якщо вони дають змогу асоціювати ім'я з певною спеціалізацією, статті є насамперед місцем обміну та співтворчості. Хоч би яким індивідуальним воно було, дослідження завжди буде спрямоване на те, щоб його прочитали й викликали реакцію: інтерпретації, запитання, заперечення, підтвердження або навіть глибші дослідження.

Часто виражені через цитати та посилання, ці реакції мають місце в іншій статті та сприяють формуванню певного "діалогу", часто міжнародного масштабу.

Обов'язки всіх дослідників і докторантів

Будь-який дослідник, чи то докторант, лаборант, викладач-дослідник-практик, чи то фахівець, публікується не тільки для того, щоб заявити про себе і обмінятися.

Основна мета досліджень полягає в підвищенні рівня знань у багатьох галузях. Для цього необхідний обмін: найпоширенішими засобами є конференції (семінари, навчальні дні) і публікація статей або книг. Таким чином, бути дослідником означає бути оратором і автором!

Вираз "Publish or perish" (опублікуй або помри) з'явився на початку 20 століття для того, щоб засудити тиск публікації, який чиниться на наукових дослідників. Дійсно, занадто мало враховуються такі важливі аспекти роботи дослідника, як викладання, підготовка публікацій, керівництво дисертаціями тощо.

Публікація наукової статті: де опублікувати?

Усі наукові статті публікуються в науковому журналі. Спеціалізовані, міждисциплінарні, популярні, з відкритим доступом: існує безліч варіацій. Щоб знати, де публікуватися, корисно знати різні можливості.

Знайдіть відповідний журнал

Ще до написання змісту статті бажано мати уявлення про журнал, у який вона буде подана. Основними критеріями, які необхідно враховувати при виборі журналу, є такі:

  • Репутація журналу: чим авторитетніший журнал, тим більше він буде шукати якісні статті.
  • Тип журналу: спеціалізовані журнали приймають тільки гострі статті відповідно до конкретної галузі досліджень; міждисциплінарні журнали більш відкриті, а в популярних журналах є статті, зрозумілі нефахівцю.
  • Регулярність виходу: одні журнали виходять щомісяця, інші - щороку.
  • Спосіб оцінювання: залежно від журналу стаття може бути подана на одну або кілька оцінок.
  • Інструкції з написання: деякі журнали обмежують кількість сторінок, тип або розмір шрифту