Будинок із дерева відрізняється чималою кількістю позитивних якостей, через які таке житло обирає велика кількість людей незалежно від місцезнаходження в Україні. Однак дерев’яні споруди потрібно регулярно реставрувати. В іншому разі матеріал з часом не тільки втратить привабливий зовнішній вигляд, але і низку функціональних особливостей.

Щоб цього не сталося, ви можете замовити реставрацію будинку на сайті: woodenevolution.com.ua/uk/service/restavracija-derevjanyh-budynkiv/.

Чому дерев’яним будинкам потрібна реставрація

Якщо будинок із дерева був правильно споруджений, матеріал буде відрізнятися чудовою стійкістю супроти різноманітних зовнішніх факторів. І все ж через деякий час в структурі дерева накопичуються різноманітні пошкодження, через які житло стає менш комфортним для проживання.

Найчастіше руйнування дерев’яних споруд виникає через:

  1. Утворення тріщин через різкі перепади температур. Це особливо актуальне питання для наших співвітчизників через українську зиму, яка може бути дуже мінливою.
  2. Появу гнилі, лишая, грибків чи моху. Дерево – це на 100% екологічний матеріал. Це чудово, але інша сторона медалі полягає у вразливості до цих негативних факторів. Найчастіше це відбувається через неправильно встановлений злив.
  3. Появу шкідників. Різноманітні комахи можуть вгризатися в дерево та поїдати його. Ще неприємнішою цю ситуацію робить те, що на зовнішній вигляд матеріал може бути просто чудовим.

Які проблеми можуть спіткати власників через відсутність реставрації

Коли дерево накопичує різноманітні пошкодження, будинок стає менш комфортним для проживання. З’являється ціла низка різноманітних незручностей, які найчастіше полягають у:

  1. Сильному пошкодженні фундаменту. В такому випадку реконструкцію житла потрібно почати саме з реставрації фундаменту. Для цього нерідко використовують бетонний розчин. Якщо фундамент пошкодився дуже сильно, для його ремонту всю конструкцію будинку потрібно буде припідняти.
  2. Пошкодженні нижніх вінців. Цій частині споруди завжди приділяється особлива увага оскільки через її руйнування в майбутньому почнуть осідати стіни.
  3. Втраті деревом привабливого зовнішнього вигляду. Через вплив атмосферних явищ дерево з часом стає тьмянішим. Тому його потрібно регулярно шліфувати та обробляти захисними засобами.
  4. Через пошкодження будинок стає гірше зберігати тепло. Теплоізоляцію житла потрібно регулярно оглядати та при необхідності відновлювати.

Які існують етапи реставрації дерев’яного будинку

Якщо дерево споруди неушкоджене, але власник житла хоча покращити його екстер’єр, майстрами будівельної компанії виконуються такі реставраційні роботи:

  1. Огляд фасаду для виявлення можливих ушкоджених ділянок.
  2. Шліфування зовнішнього шару дерева.
  3. Відбілювання поверхні дерева.
  4. Обробка антисептичними засобами.
  5. Фарбування спеціальними лаками та фарбою.
  6. Ущільнення швів, прогалин та тріщин.

Реставрація – це чудовий спосіб подбати про власне житло, який не потрібно ігнорувати власникам дерев’яних бужинків.