Часто люди не поспішають звертатися до стоматолога за відсутності бокових корінних зубів. Таке ставлення призводить до розвитку ускладнень, оскільки ці зуби мають велике жувальне навантаження. Що ж робити, якщо немає бокових зубів? Які протези краще ставити? Розбираємося в статті.

Джерело: https://kes.com.ua/

Чим загрожує відсутність жувальних зубів?

В ортопедичній стоматології втрату жувальних зубів верхньої або нижньої щелепи називають кінцевим дефектом. Помилково думати, що коли немає 6, 7, 8 зуба, це не страшно. Навіть якщо немає одного зуба, рано чи пізно виникнуть негативні наслідки для елементів у зоні посмішки.

Які проблеми можуть виникнути?

  • Труднощі з пережовуванням їжі, порушення в роботі органів травної системи.

  • Зміщення, випадання зубів із лунок, оскільки немає зубів-антагоністів для рівномірного розподілу навантаження.

  • Зменшення обсягу кісткової тканини — у майбутньому можуть виникнути проблеми з протезуванням.

  • Порушення симетрії обличчя — западають щоки, утворюється носогубна складка.

  • Прикус стає неправильним.

  • Часті головні болі.

  • Захворювання скронево-нижньощелепного суглоба.

  • Швидкий знос і руйнування жувальних зубів, що залишилися.

Найчастіше люди втрачають бокові зуби через запущений карієс, пульпіт, пародонтит, періодонтит. Причиною можуть бути гормональні, вікові зміни, тривале носіння мостоподібних протезів.

Що робити? Єдиний правильний варіант — звернутися до стоматологічної клініки. Лікар вирішить вашу проблему шляхом протезування.

Які протези краще обирати для жувальних зубів?

Протезування жувальних зубів — складна процедура. Багато конструкцій кріпляться на опорні зуби, якщо немає крайніх елементів, виникає питання, як закріпити нижній, верхній зубний протез.

Які протези кращі для жувальних зубів? Відповідь на це запитання залежить від ступеня руйнування, наявності опорної частини. Найчастіше для відновлення жувальних зубів використовують коронки.

Джерело: https://kes.com.ua/

Які коронки краще ставити на жувальні зуби?

Для дитячих коронок використовують сплав із хрому та нікелю, покриття керамічне.

Як ставлять коронку, якщо немає зуба? У таких випадках можливе кілька варіантів: встановлення імплантату, мостоподібного протеза, знімного косметичного протеза на 1 зуб. Якщо є корінь, зуб нарощують на штифт, потім закривають коронкою.

Види протезів для жувальних зубів

Джерело: https://kes.com.ua/

Як вставляють зуби? Під час протезування задніх зубів використовують знімні та незнімні конструкції:

  1. Мостоподібний протез. Незнімний, складається з декількох коронок. Встановлюють за відсутності декількох зубів підряд на верхній або нижній щелепі. Кріпляться на здорові зуби або імплантати.

  2. Бюгельний. Знімний, складається з дуги, основи, на якій закріплені штучні зуби, кріплень з металу. Надійно фіксуються, рівномірно розподіляють навантаження. Для установки потрібно 2-3 натуральних міцних зуба, якщо їх немає, потрібна попередня імплантація. Застосовують у разі часткової адентії, патологічної рухливості елементів зубного ряду.

  3. Пластинчастий. Популярна, але незручна конструкція, натирає ясна, невисокі естетичні характеристики. Складається з акрилової основи та пластмасових коронок, гачками закріплюється на опорних зубах або яснах.

  4. Квадротті. Знімна конструкція, що складається зі штучних ясен і зубів, нейлонових кріплень. Зручний протез без піднебінної пластини, але не витримує сильних навантажень, застосовують як тимчасовий варіант.

  5. Сендвіч. Протези з акрилу без піднебінної пластини. Умовно знімна конструкція кріпиться на зубах і яснах, не потрібно знімати щодня.

  6. Імплантат. Найнадійніший протез, дає змогу уникнути атрофії кісткової тканини, деформації ясен. Підходить для протезування одного або всіх зубів верхньої, нижньої щелеп.

Будь-який знімний протез не захищає від атрофії кісткової тканини. Проблема розвивається вже в перший місяць після втрати зуба.

Що робити, якщо немає грошей на протезування зубів? Протезування — справді дорога процедура, але багато стоматологічних клінік роблять знижки під час встановлення кількох імплантатів, надають розстрочку. Недорога альтернатива — знімні протези. Нейлонові — зручні, добре фіксуються прозорими кламерами. Недорогими є і бюгельні протези.

За наявності власних опорних зубів протезування мостоподібними протезами з металокераміки обійдеться не дуже дорого.

Протезування верхньої та нижньої щелепи

Джерело: https://kes.com.ua/

Для успішного протезування жувальних зубів необхідно зробити конструкцію, яка буде ідентична анатомічній формі натурального елементу зубного ряду. Це необхідно для нормального пережовування їжі. Під час вибору потрібно враховувати і навантаження на зуби, тому конструкції для верхньої та нижньої щелеп відрізняються.

Нижня щелепа за структурою щільніша за верхню. Якщо немає зубів на нижній щелепі, для повного відновлення всього зубного ряду, протезування передніх верхніх зубів досить правильно встановити 4 імпланти. Для приживлення знадобиться 3 місяці.

У кісток верхньої щелепи щільність невелика, тому, якщо немає зубів на верхній щелепі, домогтися первинної стабільності складно. Для успішного протезування верхньої щелепи за відсутності зубів встановлюють 6 імплантів, для приживлення потрібно 4 місяці.

За відсутності бокових зубів не варто зволікати з протезуванням. Своєчасне звернення до лікаря та імплантація зубів допоможе зберегти решту елементів, уникнути розвитку інших негативних наслідків.

Можливі протипоказання, проконсультуйтеся з фахівцем