Сучасний світ парфумерії пропонує чималий вибір ароматів як для жінок, так і для чоловіків. На перший погляд може здатися, що тільки представницям прекрасної статі до вподоби вибір різних парфумів. Втім це зовсім не так. Чоловіки теж люблять якісні та благородні аромати, які допоможуть стильно доповнити образ як для офісної роботи, так і для романтичного побачення із другою половинкою. Втім варто розуміти, що вдалість образу залежить в першу чергу від правильного підбору парфуму.

Тип парфуму має значення

Кожен парфумерний продукт складається з натуральних або синтетичних ароматичних речовин. Залежно від їх концентрації обирають і тип парфуму. Загалом заведено розрізняти такі типи:

  • спортивна вода — в таких продуктах вміст ароматичної композиції є найнижчим і зазвичай складає 1-3%. Загалом такі парфуми є нестійкими й тримаються приблизно 1-2 години;
  • одеколон — в такому продукті вміст ароматичних речовин складає 3-8%. Шлейф тримається приблизно 2 години, може трохи довше;
  • туалетна вода — концентрація ароматичної основи може коливатись від 4 до 10 відсотків. Стійкість складає не більше 3,5 годин;
  • парфумована вода — такий продукт містить до 20% ароматичних композицій. Він є найбільш стійким і може зберігати свій аромат від 3 до 8 годин.

Як обрати аромат для справжнього чоловіка?

Обрати доречний аромат означає знайти ідеальний варіант, який пасуватиме чоловікові залежно від сезону та інших обставин. Існує декілька сімейств ароматів, тож обрати свій ідеальний парфум не так вже й складно.

Шкіряні аромати — це традиційний чоловічий варіант, що поєднує в собі запах шкіри, смоли, тютюну. Дуже часто він доповнюється ялівцем або дьогтем. Зазвичай шкіряні аромати ідеально підходять для повсякденного використання, втім підійдуть і для особливих випадків. Прикладом такого аромату може стати Man In Black від Bvlgari.

Деревнисті — ці аромати нагадують прогулянку лісом. Вони багаті на тонкі нотки моху, сандалу, кедру та пачулі. Зазвичай вони асоціюються з теплом та комфортом. Найкраще пасуватимуть до холодної пори року. Чудовим прикладом такого аромату може стати Straight to Heaven від Kilian.

Морські парфуми поєднують в собі свіжість та прохолоду. Ідеально підходять для літньої спеки, адже по собі залишають легкий шлейф морського бризу або дощу. Чудово підходять для літніх прогулянок та як доповнення до робочого образу. Одним з найкращих прикладів морських ароматів можна назвати Blue Line від La Rive.

Трав’янисті аромати — це тонкі та легкі нотки м’яти, лаванди, чебрецю та розмарину. Вони найкраще пасуватимуть влітку та доповнять образ чоловіка, зробивши акцент на його елегантності. Якщо вам до вподоби саме така група ароматів, то варто уважніше придивитись до Shades Blue від Sterling Parfums.

Шипрові аромати — також досить популярна категорія серед чоловіків. Вона поєднує запах дубового моху, шавлії, бергамоту. Загалом це досить універсальна категорія, яка пасуватиме до будь-якого сезону та події. Cassiopea від Tiziana Terenzi є чудовим прикладом шипрового аромату унісекс.

Східні аромати зазвичай не підходять для повсякдення, тож краще обирати їх для вечірок. Це насичені глибокі парфуми, які містять велику кількість прянощів, мускусу та ванілі у своєму складі. Вони ідеально пасують чоловікам. Втім не варто забувати про обережність — такі аромати зазвичай дуже стійкі, тож при великій кількості нанесення на шкіру можуть викликати роздратування. Sauvage від Dior — чудовий варіант східного аромату.

Квіткові аромати — чудовий варіант на кожен день. Зазвичай такі композиції містять ноти троянди, жасмину, фіалки та інших квітів. Вони легкі, невагомі та ідеально пасують до теплої пори року. Style In Play від Lacoste — один з ідеальних варіантів квіткових парфумів.

І останній тип аромату — фруктовий. Це є найбільш поширеною групою ароматів, адже вона дуже універсальна і пасує до будь-якого приводу. Загалом фруктові композиції є досить солодкими, адже в них присутні стиглі фрукти. Прикладом такого аромату є Aventus від Creed.

Як вдало обрати чоловічий аромат залежно від нагоди?

Розібравшись із типами ароматів, можна перейти до вибору того чи іншого варіанту в залежності від ситуації. Загалом все достатньо просто: діловому образу найкращі пасуватимуть цитрусові, трав'янисті та дерев’яні композиції.

Спортсменам найкраще підійдуть морські, цитрусові або трав’янисті аромати. Для урочистих заходів та вечірок пасуватимуть шкіряні та східні аромати, а для побачень варто обирати ніжні квіткові композиції.