Контрольно-вимірювальні прилади — це універсальні та високоточні пристрої, які використовуються для отримання необхідних відомостей шляхом визначення відповідних параметрів. Така вимірювальна техніка SimVolt, як анемометри та люксметри, може застосовуватися як у виробничих, так і в побутових цілях.

Анемометри

Анемометр — це пристрій, який вимірює швидкість руху вітру чи газу. Деякі моделі сучасних анемометрів можуть додатково визначати напрямок руху повітря, його вологість, тиск і температуру. Вони прості в експлуатації, зручні й точні.

Найчастіше ці прилади використовуються в метеорології — для визначення сили вітру та його напрямку. Їх також застосовують на промислових підприємствах та в офісах для контролю роботи вентиляційних систем.

Залежно від типу вимірювального механізму анемометри поділяються на кілька видів:

  • чашкові — повітряний потік захоплюється спеціальними чашками, що прикріплені до осі пристрою;
  • лопатеві — використовуються спеціальні крила-лопаті;
  • теплові — принцип роботи ґрунтується на втраті тепла розжареної нитки чи сфери під дією потоку повітря за одиницю часу;
  • ультразвукові — вимірюють період проходження звукової хвилі під час перетину з потоком газу.

Пристрої для вимірювання швидкості вітру можуть бути як портативними, так і професійними. Тому модель потрібно вибирати, виходячи з поставлених завдань.

Люксметри

Люксметр — це портативний прилад, який використовується для вимірювання рівня освітленості.

Такі пристрої застосовуються для:

  • перевірки та контролю норм освітленості;
  • атестації робочих місць;
  • визначення експозиції під час фотозйомок;
  • налаштування яскравості світлової реклами, сигнальних вогнів, ламп в оранжереях і теплицях;
  • перевірки фактичного рівня освітленості у процесі монтажу нових систем освітлення.

Найпростіші моделі люксметрів складаються із фотоприймача (напівпровідника), джерела живлення та світлового індикатора. Фотоелемент і світлодіод можуть бути поєднані в одному корпусі чи сполучатися дротом. Індикатор може бути механічним (зі стрілкою) або цифровим (дисплей).

Більш складні люксметри оснащуються світлофільтрами — спеціальними насадками, які дають можливість зменшити похибку від косих променів світла до 1%.

Якщо люксметр необхідний для побутового використання, цілком підійде недорогий моноблок з невеликим функціоналом. Для складніших завдань (наприклад, для атестації робочих місць) потрібна професійна модель із вбудованою пам’яттю, виносним датчиком і мінімальною похибкою.