Використання натяжних полотен виступає популярним рішенням при плануванні сучасного інтер’єру квартир та приватних будинків. Конструкція проста в установці, естетична, не вимагає ідеальної підготовки стель, а також функціональна, захищає приміщення від можливих затоплень. На прикладі натяжних стель від mirror.ua розглянемо найбільш популярні моделі, включаючи переваги, недоліки, особливості монтажу та не тільки.

Які натяжні стелі бувають?

В залежності від використовуваного матеріалу, натяжні стелі бувають двох типів - тканинні та з ПВХ (полівінілхлоридної) плівки. Перший тип не вимагає прогрівання приміщення понад 70 градусів за Цельсієм для монтажу, використовується кліпсовий спосіб інсталяції. Матеріал міцний, добре пропускає повітря, виявляє покращену морозостійкість. Але тканинні натяжні стелі не зможуть захистити приміщення від затоплення та надмірної дії вологи, допускають лише сухий спосіб збирання.

 

Конструкції з ПВХ плівки більш функціональні та нижчі у ціновому діапазоні. При правильній установці система дозволяє запобігти затопленню приміщення. Для встановлення вінілових конструкцій використовують будівельний фен та прогрівання кімнати до 60-70 градусів за Цельсієм. Можливе вологе та сухе прибирання поверхні у разі виникнення забруднень. Перед монтуванням конструкцій рекомендується передбачити системи вентиляції для уникнення виникнення "парникового ефекту".

 

Залежно від типу фактури, натяжні стелі поділяються на:

  • глянсові — світловідбивна поверхня, часто залучається для сучасних рішень в інтер'єрі. Візуально роблять приміщення більш просторим та високим;
  • матові – розсіюють світло, універсальні у використанні. Фактурно нагадують витиньковану стелю, не вимагають регулярного очищення від пилу, на відміну від глянцевих полотен;
  • сатинові - імітують за текстурою тканину, є проміжним варіантом між матовим та глянцевим варіантом. Кольорові варіанти можуть змінювати свій відтінок залежно від кута огляду та рівня освітленості приміщення.

Рекомендації щодо монтажу та експлуатації

Обирати натяжні стелі необхідно не тільки залежно від побажань замовника, а також включаючи специфіку самого приміщення. Наявність надмірної вологості без передбачених систем вентиляції може призвести до появи “парникового ефекту”, виникнення плісняви. Системи з ПВХ плівки герметичні, можуть посилити негативний ефект, але запобігають ситуації можливого затоплення приміщення.

 

При встановленні натяжної стелі необов'язково прибирати всі меблі з кімнати, їх необхідно відсунути хоча б на 30 сантиметрів від стін для доступу майстрів до систем кріплення. Габаритні речі бажано перемістити хоча б до центру приміщення. Пластикові деталі краще обклеїти малярним скотчем для запобігання випадкам деформації при нагріванні. Наявність техніки та свійських тварин також небажана під час проведення робіт з інсталяції натяжних конструкцій.

 

Натяжні системи передбачають можливість збирання від пилу та забруднень. Тканинні варіанти можна чистити лише "сухим" методом, а варіанти з ПВХ плівки ще й вологим. Також варто враховувати, що натяжні стелі другого типу можуть бути повторно встановлені без покупки додаткового полотна. Цей функціонал недоступний для тканинних систем.